بازی قلعه برای فروش بیمه

بازی فتح قلعه و فروش بیمه عمر

بازی فتح قلعه و فروش بیمه عمر

بازی چیست؟

 فعالیتی که با میل و اختیار و باهدف سرگرمی و تفریح انجام می‌شود، بازی نام دارد. بنابراین تعریف، بازی دارای ویژگی‌های زیر است:

  1. بازی، فعالیتی اختیاری است.
  2. فرد می‌تواند آن را به دلخواه خود رها کند و به فعالیت دیگری بپردازد.
  3. بازی برای فرد خوشایند، لذت‌بخش و سرگرم کننده است.
  4. بازی برای فرد، ساعت کار و وقت معین ندارد.
  5. در بازی از کشمکش و پرخاش خبری نیست.

نوع بازی

در این بازی که فروشنده بیمه بازیکن آن است . به دست آوردن هر بیمه‌گذار را در بیمه عمر همانند فتح یک قلعه در نظر می‌گیریم. پس وظیفه سفیر آرامش فتح یک قلعه و حفظ و نگهداری از آن است.

از جمله شوم‌ترین تهدیدات برای این که یک فروشنده‌ از شرکت در این بازی لذت‌بخش دور بماند بیماری است. بیماری که می‌تواند ماه‌ها یا سال‌ها این سفیر آرامش را از میدان بازی دور نگه دارد. و ضرر و زیان‌های زیادی به او برساند. بیاید اسم این عارضه را بیماری بیزاری از بازی کردن بنامیم. بیماری که اکثر قریب به اتفاق سفیران آرامش با آن درگیر هستند.

برای بازی فتح قلعه بیزاری از بازی نکردن، بیماری مهلکی است. این وضعیت به طرزی مرموز و پنهانی اتفاق می‌افتد. معمولاً خیلی آرام و بی‌صدا شروع می‌شود، به طوری که فروشنده بیمه متوجه آن نمی‌شود. و وقتی متوجه آن می‌شود که می‌بیند مدت زمان زیادی را از دست داده است .و هزینه‌های گزافی را متحمل شده است.

بیماری را بشناسیم

چه چیز باعث می‌شود که یک سفیر آرامش وارد این بازی نشود؟ بیماری و این بیماری چیزی نیست جز حس بد رد شدن.

بیمه عمر را به شخص خریدار بیمه یا بیمه‌گذار پیشنهاد می‌دهد. و خریدار بیمه یا بیمه‌گذار خریداری نمی‌کند. همین عدم خرید و جواب رد دادن یک حس بدی را به وجود میاورد. که معمولاً فروشنده بیمه را از دادن پیشنهاد خرید بیمه عمر در آینده منصرف می‌نماید.

 دور ماندن از میدان‌

این حس بد رد شدن چنان ریشه در وجود سفیر آرامش می‌دواند که امکان دارد او را از فروش این بیمه ماه‌ها و حتی سال‌ها دور سازد.

در این مقاله قصد داریم راه‌ها و روش‌های را بیان کنیم تا سفیران آرامش با به کار بستن آن‌ها از این بیماری مصون بمانند و بتوانند یک بازیکن حرفه‌ای شوند.

تحقیق کنید

ابتدا به امر در وجود خودتان دنبال این بیماری بگردید، آیا شما هم از جمله سفیران آرامشی هستید که مبتلا به این بیماری شده‌اید و نمی‌توانید بازی کنید؟ یا به بازی خود ادامه می دهید؟ اگر جواب شما منفی است که تبریک عرض می‌کنم. ولی نباید زیاد خوشحال باشید. چون امکان دارد این بیماری به سراغ شما هم بیاید. پس باید مراقب باشید. و خود را در قبال آن واکسینه کنید.

اما اگر به سراغ شما آمده است. و جواب شما مثبت است. باید عرض کنم شما نیز درگیر این بیماری شده‌اید. و حال باید خود را مداوا کنید.

چگونه؟

جواب این سؤال بسیار راحت است. شما جواب رد شنیده‌اید.و این باعث به وجود آمدن حس بدی در شما شده است. و این حس بد ریشه در وجود و افکار شما دوانده است. و مانع می‌شود که دوباره اقدام به پیشنهاد و فروش بیمه عمر کنید. تا مبادا دوباره با حس بد رد شدن روبرو شوید.

کافی است برای مداوا خودتان را ملزم کنید که به خریداران بیمه و بیه‌گذارامنپیشنهاد  خرید بیمه عمر بدهید. بعد از مدتی نه شنیدن شما عادی می‌شود. و اصلاً دیگر رد شدن و نه شنیدن برایتان حس بدی ایجاد نمی‌کند. شاید بگویید من این رو را ندارم .یا اینکه زیاد خوشم نمی‌اید که رد شوم .

 خوب ایرادی ندارد بیایید بررسی کنید ببینید چرا از طرف خریداران بیمه یا بیمه‌گذاران رد می‌شوید در اینجا می‌تواند دلایل زیادی وجود داشته باشد از جمله:

اطلاعات شما در رابطه با بیمه عمر کافی نیست . فن بیان شما قوی نیست

  • طرز بیان شما یکنواخت و خسته کننده است
  • فنی صحبت می‌کنید
  • و…..

اقدام کنید

دلایل مختلف وجود دارد که باعث شده است. از طرف خریداران بیمه یا بیمه‌گذاران در هنگام پیشنهاد فروش بیمه عمر از طرف آن‌ها با مخالفت روبرو شوید. کافی است. شما دلیل یا دلایل را شناسایی کنید. و جهت رفع آن بر بیایید. اگر اطلاعات بیمه‌ای شما در این زمینه ضعیف است اقدام کنید. و اطلاعات خود را به‌روز و قوی کنید. اگر طرز بیان شما دارای اشکال است .و خسته‌کننده است .می‌توانید با تمرین کردن .و توضیح دادن برای دوستان و آشنایان . و رفع ایرادات موجود بر مشکل غلبه کنید. مهم این است که شما بعد از شناسایی ایراد یا مشکل بر رفع آن اقدام کنید.

حال مجدداً شروع کنید. به دادن پیشنهاد خرید بیمه عمر مطمئن باشید. این باره خیلی بهتر از گذشته می‌توانید بفروشید. شاید هنوز کمی دچار مشکل باشید. ولیکن به مرور زمان رفع خواهد شد . شما با شناسایی دلایل رد شدن. و اقدام برای رفع آن. بعد از مدتی به راحتی به هر کسی که اراده کنید. می‌توانید بیمه عمر بفروشید .بدون اینکه از طرف ایشان جواب رد بشنوید.

ثبت کنید

نحوه فروش خود را ثبت کنید. منظور از ثبت کردن فقط نوشتن نیست .ضبط کردن توضیحات هم می‌تواند ثبت شدن در نظر گرفته شود. کافی است بعد از فروش بیمه عمر یا جواب رد شنیدن فرایند پیشنهاد دادن بیمه عمر به خریدار بیمه یا بیمه‌گذار و گرفتن هرگونه جواب اعم از مثبت یا منفی را ثبت کنید. و یا کلیه مذاکره خود را ضبط کنید. و آن را مورد بازبینی قرار دهید. بعد از چند بار مرور کردن آن پی به اشتباهات و ایرادات کایریدر خودخواهید برد. و به راحتی می‌توانید آن‌ها را رفع کنید. پس کوتاهی نکنید. و فرایند پیشنهاد دادن و مذاکره و فروش خود را ثبت کنید. و مورد بازبینی قرار بدهید تا درس‌های لازم را از آن بگیرید.

لذت‌بخش کنید

 فروش بیمه عمر : همان طور که توضیح دادم قرار است یک بازی انجام بدهیم . و بازیکن این بازی شما هستید. بازی فتح قلعه پس کار پیشنهاد دادن و فروش بیمه عمر را به صورت یک بازی لذت‌بخش برای خودتان در بیاورید. بازی که هر بار آن را بازی می‌کنید از آن لذت بسیار زیادی نصیب شما می‌شود.

به این بازی عشق بورزید.و هر روزه به خودتان تلقین کنید که من این بازی را دوست دارم. فکر کنید فروش بیمه عمر و به دست آوردن یک بیمه‌گذار برای شما در این بازی فتح یک قلعه است. لذا برای فتح هر قلعه‌ای هر بار که جواب نه می‌شنوید انگار که با یک درب بسته از قلعه‌ای که می‌خواهید فتح کنید روبرو شده‌اید،که باید تلاش کنید.به هر طریق این درب را باز کنید.

زمانی که فروش اتفاق می‌افتد انگار که درب قلعه باز می‌شود .و شما قلعه را فتح می‌کنید. و به قسمت انتهای بازی می‌رسید .و یک حس خوب و شادی بخشی نصیب شما می‌شود. و احساس پیروزی بزرگی می‌کنید. این کار شما باعث می‌شود که شما از کارتان که همانا پیشنهاد دادن و فروش بیمه عمر است لذت ببرید.

تمرین کنید

کار نیکو کردن از پر کردن است. بیاید باز برگردیم سر همان مثال بازی خودمان وقتی بازی می‌کنیم. به دلیل بلد نبودن راه و روش بازی و یا تازه‌کار بودن در بازی معمولاً برای فتح قلعه مدت زمان زیادی را سپری می‌کنیم .یا اینکه پیروز نمی‌شویم. ولیکن وقتی بر اثر بازی کردن زیاد راه و روش‌ها را یاد می گریم. و از پیروز نشدن‌های قبلی درس عبرت می‌گیریم. موفق می‌شویم که در مدت زمان کوتاه‌تری قلعه را فتح کنیم. و پیروز شویم .و شادی کنیم. این نتیجه تمرین و ممارست ما است. اگر می‌خواهیم که سریع‌تر و بهتر پیروز شویم. باید در این کار ممارست زیادی به خرج بدهیم. پیشنهاد بیمه عمر بدهیم و آن را به فروش برسانیم.

تجزیه و تحلیل کنید  

هر زمان که نمی‌توانیم قلعه را فتح کنیم. باید برگردیم به مرحله قبل و روند فعالیت و کار خودمان را مورد تجزیه و تحلیل قرار بدهیم. ببینیم کجای بازی را درست بازی نکرده‌ایم؟ یا به عبارتی کجای کار را اشتباه انجام داده‌ایم که نتوانستیم قلعه را فتح کنیم؟ وقتی روند و فرآیند پیشنهاد و فروش بیمه عمر را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهیم. عیب‌ها و ایرادات کار خود را متوجه می‌شویم . و بر تکنیک‌ها و ترفندهای رقیب آگاه می‌شویم. و خود را آماده می‌کنیم تا در قبال ترفندها و حملات رقیب اقدامات به موقع و تأثیرگذاری را انجام بدهیم. به عبارت ساده‌تر با تجزیه و تحلیل کردن فرآیند پیشنهاد و فروش بیمه عمر خودمان به راهکارهای موثری برای بهتر عمل کردن می‌رسیم.

نتیجه آن که این بیماری وجود دارد. و امکان دارد که شما را درگیر کرده باشد. و یا اینکه در آینده نزدیک درگیر کند. برای اینکه در مقابل آن مصون شوید. بهتر آن است که در ابتدا تحقیق کنید. و بعد از تحقیق اقدامات لازم را انجام دهید. روند بهبودی خود را ثبت و ضبط کنید. و فرایند کاری خود را به بازی لذت‌بخش فتح قلعه بدل کنید. به طوری که در هر جا و مکانی و هر ساعت و زمانی دوست داشته باشید این بازی را انجام دهید. این بازی را بارها و بارها بازی کنید. و آن را تمرین کنید. و در هر بار بازی کردن روند بازی خود را اعم از آن که در آن پیروز شده‌اید و یا این که پیروز نشده‌اید را مورد تجزیه و تحلیل قرار بدهید. تا در آینده نزدیک به یک بازیکن حرفه‌ای در این رشته تبدیل شوید.

موفق باشید – گروه آموزشی بیمه فروش

جهانشاه محرابیان (بیمه فروش)

نویسنده : جهانشاه محرابیان

منبع : بیمه فروش

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید