موفقیت در کسب و کار

خلبان  اتوماتیک را خاموش کنید

..خلبان اتوماتیک را خاموش کنید

در زندگی و کسب و کار بعد از مدتی به یک سقف برخورد می کنیم. که تا حدودی رضایت مان را حاصل می سازد. در این زمان است که دیگر همه چیز را رها می کنیم و به حاشیه امن خود می خزیم.

 تمام سعی و تلاشمان را به کار می گیریم. تا از این حاشیه امن دور نگردیم. بسیار محتاط و بدبین می شویم. و به همه چیز معمولا نظر بد و منفی داریم.

در این زمان است که به سطحی که رسیده ایم عادت کرده ایم. و این سطح یا سقف را برای خود خوب می انگاریم .در این زمان خلبان اتوماتیک را روشن می کنیم و سکان ادامه دادن را به او می سپاریم .

قصد دارید در زندگی و کسب و کار بیمه ای خود پیشرفت داشته باشید ؟

به توصیه های که در این مقاله خدمتتان عرض می کنم ،توجه فرمایید. و سعی کنید آنها را در زندگی و کسب و کار خود پیاده سازی کنید.تا به آنچه می خواهید برسید .

تا به امروز هر کاری انجام داده اید. نتیجه اش همین مواردی است که در زندگی و کسب و کار خود مشاهده می کنید. قضاوتش با خودتان خوب یا بد من نمی توانم درباره آن قضاوت کنم.

اگر از زندگی و کسب و کارتان راضی هستید. که خیلی هم عالی،  ولی اگر نیستید. باید تغییراتی بوجود بیاورید. باید از یک قانون بسیار ساده پیروی کنید. و این قانون را در زندگی و کسب و کار خود همیشه به کار ببرید.

قانون بسیار ساده

این قانون ساده این است. اگر نتایج متفاوت از زندگی و کسب و کار خود می خواهید باید کارهای متفاوتی را هم انجام بدهید . پس توصیه این است آن را شعار خود قرار دهید. و به خود بقبولانید که اگر نتایج متفاوت می خواهید. باید تغییرات بوجود بیاورید.

بسیاری از افراد در زندگی و کسب و کار به حدی می رسند. که عملکرد آنها « به اندازه کافی خوب» است. و بعد تلاشی برای بهتر شدن نمی کنند .

افرادی که در مسیر تسلط هستند. برای بالا بردن مداوم هدفشان تلاش می کنند. و دائما خود را به چالش می کشند. تا از این که هستند بالاتر و بهتر شوند. به قولی سقف فعلی شان را بشکنند .آنها برای همیشه شاگرد باقی می مانند. و دائم در حال یادگیری و بهتر شدن هستند.

 امادرمقابل افرادی هستند .که تا به سطح خوب می رسند. متوقف می شوند. و خلبان اتوماتیک  هواپیمای زندگی و کسب و کار خود را روشن می کنند. و ادامه راه را به این خلبان می سپارند. آنها وقتی به سطحی از مهارت می رسند که به نظرشان قابل قبول است. یادگیری را متوقف می کنند. و فکر می کنند هر آنچه را که لازم بوده است یاد بگیرند تاکنون یاد گرفته اند. و دیگر لازم نیست بیشتر از این خود را به دردسر و گرفتاری و چالش بیندازند. آنها به حاشیه امن خود پناه می برند. و سعی می کنند که از این حاشیه امن خارج نشوند. و مواظب احوال و اعمال خود هستند. تا این حاشیه امن را از دست ندهند.

خوب دشمن عالی است

این جمله را جیم کالینز در کتاب از خوب به عالی با بیانی زیبا توضیح می دهد که پیشنهادمن بیمه فروش آن است که هر فردی باید این کتاب را مطالعه نماید

وقتی در جستجوی نتایج خارق العاده در زندگی و کسب و کار خود هستیم. پذیرفتن سطح خوب یا هر سقف برجسته ی دیگری کافی نیست . هنگامی که می خواهیم صعود کنیم . و سقف ها را بشکنیم ، فقط یک رویکرد وجود دارد : رویکرد « هدفمندی ».

در کسب و کار و زندگی همه ما با فعالیت و کار شروع می کنیم . با سطح توانایی های فعلی ، انرژی و دانش و تلاشمان به دنبال چیزی می رویم ؛ به زبان ساده تر و خلاصه تر به دنبال هر چیزی که به راحتی به دست می آید.

وضعیت اکنون ما

نزدیک شدن به چیزها با کار و فعالیت حال حاضر مان راحت است ، زیرا ذاتی هستند  در واقع همان چیزی است که ما در حال حاضر هستیم. و دوست داریم انجام دهیم ، که البته محدود کننده است. وقتی کار و تلاش  تنها رویکرد ما باشد. برای آن چه می توانیم به دست بیاوریم . و آن کسی که می توانیم باشیم . محدودیت مصنوعی ایجاد می کنیم .

 اگر با کمک کار و تلاش با چیزی مقابله کنیم. و سپس به سقفی از موفقیت برسیم ، براحتی و بارها و بارها به آن برخورد می کنیم. و عقب می کشیم این کار ادامه دارد . تا زمانی که دیگر نا امید می شویم.  و با این فکر که این سطح آخرین نتیجه ای است،  که می توانیم بدست بیاوریم. از این راه کنار می رویم. و در نهایت به دنبال موقعیت کمی بهتر می گردیم .

وقتی فکر می کنیم به نهایت قابلیت بالقوه ی خود رسیده ایم به سراغ شروع کار دیگری از اول می رویم. و فکر می کنیم این طور پیشرفت می کنیم.

مشکل همین جاست که ما در گیر یک چرخه شده ایم با همین انرژی و توان خود یک کار یا اقدام را شروع می کنیم و مشغول آن می شویم بعد به یک سقف که برمی خوریم نا امیدی و کناره گیری بوجود می آید و دوباره فکر می کنیم به موقعیت کمی بهتری که پیش روی مان است توجه کنیم و دوباره این چرخه را ادامه می دهیم .

چه باید بکنیم ؟

خلبان اتوماتیک را خاموش کنید و  هدف را در نظر بگیریم. هدف ما از کار و زندگی و این کسب و کار چیست ؟ تاکنون به آن فکر کرده ایم ؟ همان هدف را مدنظر قرار بدهیم با خود بگوییم من می خواهم رشد کنم ، پیشرفت کنم گزینه های من چیست ؟ از سوال متمرکز استفاده کنیم تا بتوانیم متمرکز شویم بر روی هدف اصلی که پیشرفت خود مان است وقتی از سوال متمرکز استفاده کنیم تمام گزینه ها را متمرکز می کنیم روی پاسخ که همان راه های پیشرفت است .

 تنها فکر و ذکرمان کار و تلاش نباشد بلکه باید هدف مان باشد ، کار و تلاشی ارزشمند است که در راستای هدف مان باشد . در نظر بگیرید اگر قرار باشد در تایپ کردن یک فرد متبحر شویم تاکنون در این سن و سال که هستیم مطالب زیادی را تایپ کرده ایم و در این رابطه کار و تلاش هم کرده ایم ولیکن چون به یک سقف خوب رسیده ایم و یادگیری متوقف کرده ایم  و هدف مان که تایپیست حرفه ای شدن است را دنبال نکرده ایم در همین سطح خوب باقی مانده ایم ولی اگر قرار باشد یک تایپیست حرفه ای شویم و هدف مان این باشد، باید سقف را بشکنیم و متمرکز روی کارمان بشویم و بهتر و مناسب تر کار و تلاش کنیم .

آیا کار و تلاش ما را موفق می کند ؟

صرفا کار و تلاش زیاد ما را موفق نمی کند بلکه کار و تلاشی ما را موفق می کند که یک هدف را دنبال کند و متمرکز روی آن هدف باشیم

همانند آن قهرمانی یا نخبه ای که یک هدف را مد نظر خود قرار می دهد و تمام تمرکز خود را برای رسیدن به آن بکار می گیرد.

 در بسیاری از زمان ها ما فکر می کنیم اگر می خواهیم اقدامی انجام دهیم باید تغییرات زیادی بوجود بیاوریم و لیکن اگر بدقت بنگریم خواهیم دید که با خاموش کردن خلبان اتوماتیک و  با تغییرات کوچک در کار و تلاش و اقدامات خود و تمرکز می توانیم به هدف خود دست یابیم  کافی است که ما کمی متمرکز تر و بهتر کار کنیم و کارآیی و بهره وری بیشتری داشته باشیم .

موضوع اصلی چیست ؟

ما موضوع اصلی را مد نظر قرار نداده ایم موضوع اصلی هدف ماست وقتی هدفی مشخص نکردیم هرچه تلاش و کوشش و کار انجام بدهیم به جایی نخواهیم رسید باید هدف را مشخص کنیم و روی آن متمرکز شویم و کار وتلاش را در جهت رسیدن آن هدف انجام دهیم .

به عبارت ساده تر خلبان اتوماتیک زندگی و کسب و کار خود را خاموش کنیم و سکان را خودمان بدست بگیریم و خود را در سطح خوب محبوس نکنیم و سقف را بشکنیم و هر روز متمرکز تر  از دیروز  بر روی هدف خود باشیم و تمام تلاش و کار و اقدام خود را در جهت هدفمان متمرکز کنیم .

یک لامپ صد وات می تواند یک اتاق را روشن کند ولیکن اگر همین مقدار صد وات متمرکز گردد می تواند فولاد را هم برش بزند این قدرت تمرکز است

وقتی ما تصمیم می گیریم که در زندگی و کسب و کار خود بهترین باشیم پس تمام تمرکز و کار و تلاش خود را برروی  این امر می گذاریم این موضوع اصلی است و بقیه موضوعات فرع است اجازه نخواهیم داد که موضاعات فرعی ما را از خواسته اصلی خود دور سازد

 خلبان اتوماتیک را خاموش می کنیم و خودمان کنترل را بعهده می گیریم و برای خود چالش ایجاد می کنیم و هر سقفی را که لازم است می شکنیم تا در زندگی و کسب و کار خود بهترین باشیم.

موفق باشید – جهانشاه محرابیان ( بیمه فروش )

نویسنده : جهانشاه محرابیان

منبع : بیمه فروش

 

 

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید