خرید بیمه عمر

چگونه به ایراد سرمایه گذاری در بانک بجای خرید بیمه عمر پاسخ دهیم ؟

چگونه به ایراد سرمایه گذاری در بانک بجای خرید بیمه عمر پاسخ دهیم ؟

چگونه به ایراد سرمایه گذاری در بانک بجای خرید بیمه عمر پاسخ دهیم ؟ : معمولا بزرگترین خطا آن است که فروشنده بیمه سعی نماید بیمه عمر را با سرمایه گذاری در بانک مقایسه نماید و بیمه گذار یا خریدار بیمه را در این ارتباط توجیه کند .خریداران بیمه یا بیمه گذارانی که این سوال را مطرح می کنند اطلاعات دقیقی از شالوده اصلی بیمه عمر ندارند به عبارت ساده تر بیمه عمر را از بیخ و بن نمی شناسند و فقط فکر می کنند بیمه عمر برای سرمایگذاری است و نمی دانند که بیمه عمر دارای جنبه های مخصو ص به خود و مختلفی است .

در این ارتباط بهتر است که برای خریدار بیمه یا بیمه گذار توضیح دهید که سرمایه گذاری در بانک و خرید بیمه عمر دو مقوله جداگانه هستند و هیچ منافاتی با یکدیگر ندارند ونباید با یکدیگر مقایسه شود آن هم به این دلیل که برای سرمایه گذاری در بانک و دریافت سود مناسب شما باید یک سرمایگذاری یک جابا مبلغ متعارفی برای سرمایه گذاری داشته باشید ولیکن در بیمه عمر شما با پرداخت مبالغ دلخواه بصورت متوالی می توانید یک بیمه عمر با پوشش های اضافی داشته باشید

ضمن اینکه با سرمایه گذاری در بانک شما دارای پوشش بیمه عمر نیستید و فقط صرفا یک سرمایه گذاری بایک مبلغ متعارف انجام داده اید که هر زمان براثر مشکلات و گرفتاری ها امکان برداشت آن برای شما وجود دارد ولیکن در بیمه عمر هم شما بیمه عمر انجام داده اید و هم سرمایه گذاری ودرصورت بروز مشکلات می توانید از مزایای وام بیمه عمر استفاده نمایید .

باید توهم تمرکز بیمه گذار را از بین ببرید این مطلب یعنی چه ؟

دنیل کانمن می گوید «لحظه ای که به موضوعی فکر می کنید ، هیچ چیز ی در زندگی مهم تر از آن وجود ندارد » هرچه دقیق تر روی جنبهی بخصوصی از زندگی مان تمرکز کنیم تاثیر آن آشکار تر خواهد بود . بیمه گذار یا خریدار بیمه بر روی سرمایگذاری و سود بیمه نامه تمرکز می کند و در این هنگام چیز مهمتری برای او غیر از سود سرمایه گذاری بیمه نامه وجود ندارد شما باید قدرت این را داشته باشید که با توضیحات خود بر این توهم تمرکز غلبه کنید بیمه گذار یا خریدار بیمه بر روی یک جنبه از بیمه نامه تمرکز کرده است و همین جنبه برای او ارجحیت دارد هنر شما آن است که نگاه کلی تری به بیمه عمر داشته باشید و برای اینکه موفق شوید روی یک عامل خاص که همان سود و سرمایگذاری است زیاد از حد تاکید نکنید با کلی نگری بیشتری بیمه نامه را توضیح دهید و مزایا و محاسن دیگر بیمه را برای بیمه گذار یا خریدار بیمه شرح بدهید و توجه و تمرکز ایشان را به جنبه های دیگر بیمه معطوف کنید .

در اینجا این مثال را می زنید طوری که به خریدار بیمه یا بیمه گذار برنخورد خود را مورد مثال قرار می دهید و می گویید فرض کنید بنده برای سرمایه گذاری پول های خود را در بانک سرمایه گذاری کردم و موقع خروج برای رد شدن از خیابان ورسیدن به بانک یا خروج از بانک و رسیدن به خودرو خودم حادثه ای برایم اتفاق افتاد که منجر به فوت من شد به نظر شما چه بلایی سر پول های سرمایه گذاری شده در بانک می آید و یا خانواده بعد از من چه شرایطی را باید تحمل کنند در اینجا صبر می کنید تا بیمه گذار ویا خریدار بیمه ذهنش درگیر سوال شما شود وبه آن فکر کند و بعد پاسخ بدهد .

نگران نباشید حتی اگر پاسخ بی ربط یا مقعولی هم به سوال شما بدهد همان که شما ذهنش را درگیر موضوع کرده اید یک گام برای فروش بیمه عمر جلو هستید . بعد عنوان می کنید که بانک درجا پول های من را بلوکه می کند و مالیات بر ارث به آن تعلق می گیرد وبعد از تعیین وراث و انحصار وراثت باقیمانده پول من را بعد از کسر کسورات قانونی اعم از مالیات یا سودهای اضافه پرداختی و….  به وراثم تحویل می دهد . در صورتی که در بیمه عمر با پرداخت اولین قسط چنانجه من دچار حادثه شوم سرمایه فوت به ورثه بدون هیچ عذر وبهانه ای پرداخت می گردد و اگر فوت من  براثرحادثه باشد مطابق قرارداد بیمه عمر اگر پوشش های فوت بر اثر حادثه را خریداری کرده باشم  سرمایه فوت به میزان آن چند برابری که خریداری کرده ام به ورثه پرداخت می گردد واگر سودی هم به حق بیمه های پرداختی تازمان فوت من تعلق گرفته باشد آن را نیز پرداخت خواهند کرد .

بعد عنوان کنید حال اگر بعد از سرمایگذاری در بانک بنده دچار بیماری شوم ونیاز به پول پیدا کنم چه اتفاقی می افتد مسلما یا باید سراغ قرض بروم یا باید وام بگیرم یا اینکه سرمایگذاری دربانک را برداشت کنم . اگر قرض بگیرم که امکان دارد نتوانم تهیه کنم وباید رو بیندازم و بعد از مدتی دوباره پرداخت کنم که آیا بتوانم این کار را بکنم یا اینکه نتوانم .

اگر بخواهم وام بگیرم که مسلما ضامن و پروسه طولانی و اداری دریافت وام را خواهم داشت وبعد هم برای پرداخت بایدمبلغ وام وسود متعلقه به آن را بپردازم .اگر مجبور شوم که پول سرمایگذاری در بانک را برداشت کنم در آن موقع چون زودتر از سرسید قرارداد پول را خارج کردم سودهای متعلقه و پرداخت شده کمتر می شود واضافی پرداخت ها را بانک از مبلغ پولم کسر می نماید .درصورتیکه اگر من بیمه عمر داشته باشم هزینه های درمان بعضی از بیماری های خاص را طبق قرارداد بیمه عمر پرداخت می کند و همچنین می توانم بعد از دوسال نود درصد مبلغ حق بیمه ای که پرداخت کرده ام را بدون هیچ ضامن یا چک و سفته ای در کمتر از یک ساعت از شرکت بیمه دریافت کنم بدون اینکه به قراردا دبیمه عمرم لطمه ای وارد شود . در ضمن سود سپرده بانک هاتعریف شده مشخص شده می باشد و بیش از آن پرداخت نمی کنند در صورتیکه در بیمه

عمر شما سودهای اعلام شده را دریافت می کنید وهمچنین اگر شرکت بیمه از محل سرمایگذاری بیمه عمر من سود کرد من را نیز در آن سود مشارکت می دهد درصورتی که بانک سود تعیین شده را پرداخت می کند وحتی اگر از سپرده من سود نصیب بانک شد ریالی از آن را به من پرداخت نمی کند. حال با این تفاسیر قبول دارید که خرید بیمه عمر با سرمایگذاری در بانک دو مقوله جدا از هم هستند وخرید بیمه عمر یکی از الزامات زندگی امروزی است .

برگرفته از کتاب فروش بیمه عمر به روش بیمه فروش

نویسنده : جهانشاه محرابیان

منبع : بیمه فروش

 

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید