آشنایی

چه کسانی را می شناسید ؟

 

 

فروشنده بیمه هستید و قصد دارید که از طریق فروش بیمه کسب درآمد کنید. ودر کار خودتان موفق باشید. در این مقاله رازی را برای شما بیان خواهم کرد که با دانستن آن بتوانید. به راحتی به این اهداف خود برسید.

به ارتباط هایتان فکر کنید. افرادی که می شناسید. و آنها نیز شما را می شناسند. در این سال های عمر با هرکسی آشنا شده اید و رابطه برقرار کرده اید. بسیاری از آنها هنوز با شما ارتباط دارند. و بسیاری دیگر به دلایل مختلف از زندگی شما محو شده اند.

ولی بسیاری از آنها هنوز در زندگی امروز شما هستند.

یا در گذشته در زندگی شما بوده اند.

زمانی خارج شده و محو شده اند.

 دوباره بنا به دلایلی  وارد شده اند.

 ارتباط خود را از سر گرفته اند.

دوستان قدیمی از زمان کودکی یا از زمانی که در جائی کار و زندگی می کردید. خویشانی که ارتباط چندانی با آنها نداشتید. یا اینکه از آنها خوشتان نمی آمد.  دوستان مدرسه ،انسان هایی که درکسب و کار با آنها آشنا شدید. و دیگر تماسی با آنها ندارید ،وآشنایان معمولی در طول مسیر زندگی شما این افراد آمده اند و رفته اند.

ولی همگی به نوعی چه خوب – چه بد یک تاثیری برشما گذاشته اند. و حتی ممکن است در مقطعی در موفقیت یا شکست شما تاثیر گذار بوده اند.باید بنشیند و فکر کنید ببینید با چه افرادی سرو کار دارید.

این کار شما مشخص می کند در گذشته با چه کسانی سرو کار داشته اید. اصل مطلب این است که آشنایی شما با آنها هرگز از بین نرفته است. فقط رابطه اتان با آنها قطع شده است.

دوست دارید با چه کسی آشناشوید که درحال حاضر آشنا نیستید ؟

وقتی کسی را بشناسید. به راحتی می توانید با او ارتباط برقرار کنید. هرچه بهتر بشناسید رابطه برقرار کردن برایتان راحت تر است. اینکه بدانید چقدر خوب آنها را می شناسید این فرصت را به شما می دهد که درپشت تلفن بیشتر و بهتر و راحت تر با آنها صحبت کنید.

پس شناخت افراد و آشنائی با افراد به شما این امکان را می دهد که به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنید. و هرچه شناخت بیشتر و آشنائی بیشتر و بهتر باشد رابطه بهتر و راحت تر می تواند برقرار شود. این شناخت به شما قدرت می دهد. در ابتدا قدرت اینکه ارتباط برقرار کنید. و با این ارتباط برقرار کردن کارهایتان که همان فروش بیمه است را انجام دهید. و به موفقیت برسید.

وقتی با افراد آشنا شوید و آنها رابشناسید. علاقمند می گردید که با آنها ارتباط برقرار کنید. این ارتباط منجر به این می گردد که شما به آنها خدماتی ارائه کنید. و از آنها نیز خدماتی دریافت کنید. همچنین به مرور متوجه می شوید که درتماس مداوم بودن با آنها ، و فراهم کردن ارزش و منفعت برای آنها به همان اندازه آشنا شدن با آنها مهم است .

زیرا همه این موارد برای موفقیت و پیشرفت شما و آنها لازم است .این موارد به شما کمک می کند تا گنجینه ارتباط های خود را بیش از پیش غنی کنید. و ثروت حاصله را از این ارتباط ها را افزایش بدهید .

راهکار :

قصد دارید تیم سازی کنید و بیمه بفروش برسانید. قصد دارید کسب و کار بیمه ای خود را توسعه بدهید. لازم است بنشینید و با کمی فکر کردن یک لیست بلند و بالا از افرادی که می شناسید را بنویسید. و آنهایی را که بیش از پیش با آنها رابطه نزدیک تر و بهتری دارید را لیست کنید.

حال با این افراد ارتباط برقرار کنید. و خواسته های خود را بیان کنید. و از آنها بخواهید که در این کار به کمک شما بیایند. شاید در بین این افراد کسانی باشند که وعده خالی بدهند. با توجه به شناختی که از آنها دارید. با آنها ارتباط برقرار کنید.

هیچگاه از قبل قضاوت نکنید/ اجازه بدهید آنها خودشان را به شما اثبات کنند/ این خیلی مهم است/ شما یک بار خوب و عالی این افراد را بشناسید.  این بهتر از آن است که سالها با آنها ارتباط داشته باشید. و این ارتباط در هاله ای از ابهام باشد.

در این زمان شما تصمیم می گیرید که این ارتباط را ادامه بدهید. و یا اینکه ارتباطی دیگر نداشته باشید. و به محو شدگان قبلی بپیوندند . پس به هیچ عنوان در ارائه خواسته خود به همه افرادی که می شناسید. و با آنها ارتباط دارید. کوتاهی نکنید.

اگر قبول کردند. و کاری انجام دادند. که بسیار عالی ارتباط تان بهتر و بیشتر می شود. و اگر قبول نکردند. و کاری انجام ندادند. شما بهتر آنها رامی شناسید. و درباره ارتباط آتی خود با آنها تصمیم گیری می کنید.

چر افراد از ارتباط کردن دوری می کنند ؟

بسیاری از افراد به دلایل مختلفی که در گذشه تجربه کرده اند. و یا نه های که در گذشته شنیده اند. وآنها را شخصی سازی کرده اند. و همچنین به دلیل معذب بودن از درخواست کردن. و نشناختن خوب از آشنایی و ارتباط برقرار کردن دوری می کنند. وسعی می کنند همه کارها را خودشان به تنهائی انجام دهند.

چگونه به افرادی که مدنظرتان است برسید؟

شما با شش تماس تلفنی که برقرار می کنید. باید بتوانید  به افراد ی که می خواهید برسید. و ارتباط برقرار کنید .بگذارید با یکدیگر این مراحل  را بررسی کنیم. شما قصد دارید فردی را ملاقات کنید. فرق نمی کندچه کسی باشد.

مدیر یک کارخانه یا یک سازمان و یا یک شخص سیاسی ،وقتی تمرکز می کنید متوجه می شوید کسی را می شناسید.

که یک نفر ی را می شناسد.

آن یک نفر دیگری را می شناسد.

که می تواند با این فرد ارتباط برقرار کند. و واسط آشنایی شما بشود .

در این اینجا شما با سه تماس یک مسیر آشنایی و ایجاد ارتباط را برقرار کرده اید.  گاهی امکان دارد این آشنایی و ارتباط تا شش تماس پیش برود.

هدف از ارتباط چیست؟

هدف از داشتن جمعی از آدم های با نفوذ فقط این نیست که از آن ها برای بالا رفتن از نردبان موفقیت استفاده کنید. بلکه شکل دادن چنان رابطه ای با خود این آدم است. که وقتی می خواهید قدم دیگری از نردبان بالا بروید. خودشان با جان و دل حاضر باشند به یاری شما بشتابند.

آیا می دانید چگونه رابطه برقرار کنید ؟

علاوه بر حلقه آدم های با نفوذ تان یعنی کسانی که به راحتی می توانند ارتباط برقرار کنند. باید برای برقراری رابطه با دیگران روی خودتان نیز حساب باز کنید. دیگران می توانند به شما کمک کنند. و لی اگر نکردند چه ؟ باید بنشینید و دست روی دست بگذارید .و از هدف و خواسته اتان چشم پوشی کنید؟  خیر. باید خودتان به خودتان کمک کنید .

 سوال این است چگونه این کار را انجام دهیم؟

بهترین راهکار ارتباط برقرار کردن حضور در مراسم ها و جمع ها و بر قراری رابطه های جدید با افراد مختلف است . هرکجایی می توانید رابطه جدیدی برقرار کنید. از مراسم بعد از جلسه کاری گرفته تا زمانی که در حال تفریح و ورزش کردن هستید .

از هرجائی که آدم هایی را می خواهید ملاقات کنید. یا ملاقات می کنید. می توانید با افرادی که می خواهید رابطه برقرار کنید. البته بشرطی که گوش به زنگ و آماده باشید. و چشمان تیزبینی برای دیدن افراد داشته باشید.

همه رابطه ها خوب نیستند. و منجر به فروش بیمه نمی شوند. ولیکن می توان از آنها برای ارتباط با دیگران استفاده نمود. این وظیفه شماست که شناخت روی افراد پیدا کنید. و از ارتباط خودتان نهایت استفاده را ببرید. البته نباید از آن سواستفاده کنید.

هر زمان که این اتفاق بیفتد. آن رابطه دچار مشکل می گردد. و یا به کلی محو می شود. پس نه سواستفاده کنید. و نه اینکه اجازه بدهید از رابطه با شما سواستفاده بکنند. و هر زمان احساس کردید رابطه ای برای شما مشکل آفرین یا دردسر زا یا بی فایده است. می توانید تصمیم بگیرید که آن رابطه و آشنایی را به کلی از زندگی خود محو کنید .

هدف شما به دست آوردن یک رابطه خوب با افراد خوب است. که سالیان سال ادامه داشته باشد. و هم شما و هم آنها از این رابطه سود و منفعت ببرند. هدف داشتن یک رابطه قدرتمند است. با افرادی که بتوانید روی آنها حساب بازکنید. و همچنین آنها روی شما حساب باز کنند. پس به رابطه هایتان با این دید نگاه کنید.

 سعی نمایید که رابطه های خود را چنان قوی کنید به اهداف خود برسید.

در مقالات آینده راه و روش ساخت چنین رابطه های را بری شما عزیزان بیان خواهم نمود.

موفق باشید – بیمه فروش

نویسنده : جهانشاه محرابیان

منبع : بیمه فروش

دانلود PDF مقاله

 

میانگین امتیاز ۳ / ۵. تعداد آرا: ۳

دیدگاهتان را بنویسید