دامنه وب سایت

چگونه یک دامنه سایت فروش آنلاین بیمه انتخاب کنیم ؟

دامنه سایت فروش آنلاین بیمه چیست ؟

دامنه سایت فروش آنلاین بیمه چیست ؟ به آدرس شما بر روی وب دامنه گفته می شود . فرض کنید مهمانی می خواهد به منزل شما بیاید و آدرس منزل شما را نمی داند شما آدرس منزلتان را برای ایشان ارسال می کنید. دامنه همان آدرسی است که مهمان با آن به سایت شما می رسد هرچه این آدرس کوتاه تر و سر راست تر باشد پیدا کردنش راحت تر است. مخاطبان با وارد کردن نام دامنه در مرورگر سیستم خودشان سایت شما را می بینند .

دامنه وب سایت بیمه

چگونه نام دامنه برای سایت فروش آنلاین بیمه انتخاب کنیم ؟

دامنه هویت کسب و کار بیمه ای شما بر روی محیط اینترنت است با این تفسیر باید نامی را انتخاب کنید که مناسب کسب و کار بیمه ای شما باشد .

اما داستان مالکیت نام فراتر از آن چیزی است که تصور می‌کنید. گاهی کار به مسائل بین المللی هم کشیده می‌شود، برای مثال شاید جالب باشد بدانید که  دامنه iran.com هنوز در اختیار ایران نیست یا اینکه چگونه فیسبوک توانست دامنه   facebook.ir  را از آن جوان یزدی هم وطن ما پس بگیرد در حالی که این جوان چند سال زودتر از متولد شدن  فیسبوک آن را ثبت کرده بود!

وقتی تصمیم به ثبت یک نام مناسب می‌گیریم با اولین مانعی که روبرو می شویم این است که این دامنه قبلا ثبت شده است – مواجه می‌شویم. مخصوصا زمانیکه پسوند com.  مد نظر باشد اینجاست که حس کنجکاوی باعث می‌شود دامنه مورد تقاضا را در آدرس مرورگر وارد کنیم و اینجاست که به صفحاتی هدایت می‌شویم که دامنه انتخابی ما را با قیمت های نجومی بفروش می رساند!  این شروع آشنایی با بازار کاذب خرید و فروش دامنه است. اینجاست که باید روی خلاقیت خودمان حساب باز کنیم و با ترکیب نام‌های متفاوت یا استفاده از کلمات نامترادف یک نام جدید خلق کنیم .

آیا برای دامنه سایت فروش آنلاین بیمه از کد نمایندگی استفاده کنیم ؟

بسیاری از نمایندگان بیمه برای استفاده از نام دامنه از کد نمایندگی خود استفاده می کنند برای مثال bime2222 آیا این کار خوب است یا خیر ؟

کد نمایندگی تشکیل شده از اعدادی که بیشتر شرکت های بیمه و کسانی که درکسب و کار بیمه هستند با آن آشنا می باشند و مخاطبین و بیمه گذاران زیاد توجهی به کد نمایندگی ندارند و همچنین استفاده کردن از اعداد در نام دامنه معمولا مطلوب نیست و ماندگار هم نخواهد بود پس بهتر است که از کد نمایندگی در نام دامنه استفاده نشود.

باید بگویم که نام دامنه یکی از عوامل کلیدی در موفقیت یا شکست یک وب سایت میباشد. میپرسید چرا؟

به این دلایل:

۱- اولین چیزی که کاربر می بیند نام دامنه است

آدرس سایت یا همان URLصفحه نخست سایت اولین چیزی است که کاربران آن را میبینند. پس یک نام دامنه خوب بیمه ای و مرتبط می تواند تأثیر خوب و ماندگاری در ذهن کاربر داشته باشد و یک نام دامنه نامناسب و غیر مرتبط می تواند تاثیر نامطلوبی داشته باشد.

۲- نام دامنه بر روی سئوی سایت بیمه ای شما تأثیر دارد:

اگر بخواهید از اسم خودتان یا کسب و کار بیمه ای خودتان در نام دامنه استفاده کنید مانند ( نمایندگی محرابیان )یا کد نمایندگی، به دلیل اینکه این نام ها رایج نیستند تاثیر خوبی بر روی سئو سایت ندارند ولیکن اگر از کلمات کلیدی در نام دامنه استفاده کنید بدلیل رواج کلمات کلیدی سایت شما خیلی زودتر توسط موتورهای جستجو پیدا می شود و روی سئو آن تاثیر زیادی دارد . برای پیدا کردن کلمات کلیدی در بیمه می توانید از این ادرس استفاده کنید کلمه بیمه را تایپ کنید و با سایر کلماتی که در صنعت بیمه کاربرد دارند مقایسه کنید تا اطلاعات ارزشمندی مشاهده کنید. خواهید دید در رابطه با بیمه چه کلماتی جستجو شده است از بیشترین کلماتی که جستجو شده و پر کاربرد هستند در نام دامنه استفاه کنید برای مثال خود کلمه بیمه یکی از کلمات پر کاربرد است .

۳– نام دامنه برند شماست

در کسب و کار بیمه باید برند سازی کنید پس نام دامنه فرصتی است تا برند سازی خود را انجام دهید انتخاب نام دامنه مناسب به برند سازی و شناخته شدن شما کمک می کند .

اینها تنها بخش کوچکی از دلایل اهمیت نام دامنه برای وب سایت هستند. خوب حالا که از اهمیت نام دامنه اطلاع پیدا کردیم چه نکاتی را در انتخاب نام دامنه باید رعایت کنیم ؟

هفت نکته مهم در انتخاب دامنه

۱- کوتاه باشد

باید سعی کنید حتی المقدور نام دامنه کوتاه باشد در نظر بگیرید می خواهید نام دامنه یا آدرس سایت را به بیمه گذار یا مخاطب خود بدهید اگر طولانی باشد نوشتن و به یاد سپردن آن برایش سخت خواهد بود و به ذهن هم نخواهد ماند به عبارتتی باید رند و سر راست و کوتاه باشد. دامنه وب سایت فروش آنلاین برای شما بسیار ارزشمند عمل خواهد کرد و میتواند در افزایش فروش بیمه برای شما حرف اول را بزند.

۲- تایپ کردن آن ساده باشد

مخاطب یا بیمه گذار می خواهد نام سایت شما را تایپ کند و وارد سایت شما شود اگر نام دامنه طولانی و سخت و گنگ باشد دچار سردرگمی می شود پس باید تایپ کردن نام دامنه ساده باشد. فراموش نکنید که سادگی و ساده بودن زیباست.

۳- تلفظ آن آسان باشد

نام دامنه سایت شما باید به راحتی تلفظ شود تا راحت هم تایپ شود اگر از تلفظ های سخت و دشوار و طولانی استفاده کنید هم در تایپ و هم در به خاطر سپردن آن به مشکل بر می خورند

فروش دامنه وب سایت

۴- از خطوط رابط و اعداد بشدت اجتناب کنید

برای اینکه دائما نخواهید به مخاطب یا بیمه گذار خود توضیح دهید که خط تیره را باید بین دو کلمه یا قبل و بعد از کلمه وارد کنید و یا باید کد نمایندگی را به عدد بنویسید و همچنین مخاطب به اشتباه بیفتد که ۲ بود یا ۳ از اعداد و خطوط رابط در نام دامنه بیمه ای خود استفاده نکنید

۵- کلمات کلیدی در آن به کار رفته باشد

کلمات کلیدی در ارتباط با کسب و کار بیمه را پیدا کنید و سعی کنید از کلمات کلیدی در نام دامنه استفاده کنید این کلمات کلیدی باعث می شود نام دامنه در ذهن مخاطب بماند و با اولین جستجو آن را پیدا کند همچنین روی سئو سایت شما تاثیر زیادی دارد .

۶- در دسترس بودن برای شبکه های اجتماعی و علایم تجاری را کنترل کنید و آینده نگر باشید.

این نام دامنه می خواهد همیشه برای شما باقی بماند پس طوری آن را انتخاب کنید که در آینده مجبور نباشید آن را تغییر دهید و یک دامنه ماندگار همیشگی باشد همچنین شما می خواهید بر روی شبکه های برای خود به نام آدرس دامنه صفحه ایجاد کنید باید در ابتدا بررسی کنید که صفحاتی در شبکه های اجتماعی با این نام انتخابی شما وجود نداشته باشد تا در آینده به دردسر نیفتید ضمن این اگر بخواهید در آینده این نام دامنه را ثبت کنید یا لوگو یا علایم تجاری برای آن ثبت کنید با مشکل روبرو نباشید خلاصه کلام اینکه از همه نظر نام دامنه را در ابتدا بررسی کنید بعد آن را انتخاب کنید.

۷-  از پسوند درست و بجا استفاده کنید

سایت هایی که دارای پسوند Com باشند به معنای آن است که سایت تجاری بوده یا در زمینه تجارت است. Com مخفف کلمه Commerical به معنی تجارت است.

Net   ابتدای کلمه Network بوده به معنی شبکه و org نیز ابتدای واژه organization به معنی سازمان است. هر یک از این دامنه ها باید با توجه به نوع سایت انتخاب شوند و در جای صحیح خودشان مورد استفاده قرار گیرند.

دسته بعدی مربوط به نام گذاری دامنه یا دامین کشورها و۲ حرفی است و از روی نام کشور انتخاب می شود. به عنوان مثال معروف ترین دامنه یا دامین های اینترنتی حرفی متعلق به کشورها یا مناطقی از جهان است که در زیر فهرست شده است:

ـ .IR : IRAN
ـ .cn : chine
ـ .US: american
ـ .BR : Brezil
ـ و ….

دامنه های IR در ایران توسط مرکز تحقیقات بنیادی اینترنت ثبت و به عنوان دامنه یا دامین های بین المللی ایران در دنیا شناخته می شود. در حال حاضر نیز دامنه اینترنتی کشور ایران یکی از بهترین دامنه های اینترنتی دنیاست. پیشنهاد ما به شما این است که از پسوند درست و بجا استفاده کنید .لذا پسوندهای .com , .ir بسیار مناسب تر هستند که در بین این دو پسوند نیز .com با توجه به اینکه فعالیت شما یک نوع فعالیت تجاری است معمولا مناسب تر می باشد .

برای انتخاب نام دامنه و  گرفتن ایده از یک موتور تولیدکننده نام دامنه استفاده کنید در زیر چند نمونه آن را به شما معرفی می کنیم ولیکن از آنجایی که فارسی نیستند امکان دارد نتوانید به هدف اصلی خود برسید کافی است از این موتورهای تولید کننده ایده بگیرید و با کمی فکر کردن نام دامنه مناسب را برای خود انتخاب کنید وبا توجه به نکات مهمی که در بالا به آن اشاره شد آن را ثبت کنید .

کلمات جدید بسازید درباره کسب و کار بیمه فکر کنید و کلماتی که به ذهن تان می رسد را امتحان کنید یک کلمه نو وجدید ایجاد کنید واهمه نداشته باشید ولیکن از کلمات پر کاربرد هم درکنار آن استفاده کنید . روزی که نام دامنه بیمه فروش را انتخاب می کردم ساعت های زیادی جستجو کردم و روزها به آن فکر کردم تا بالاخره کلمه بیمه فروش به ذهنم رسید و آن را ثبت کردم پس شما هم همین کار را انجام دهید مطمئن باشید نام دامنه زیبایی خلق خواهید کرد .

سایت ها :

https://domainr.com/?q

http://www.bustaname.com/word_maker

اگر می‌خواهید در شبکه های اجتماعی نام کاربری خاص بیمه ای یا ویژه ای برای خود تان داشته باشید از این سایت استفاده کنید

این وب‌ سایت‌ ها که معرفی شدند کار زیادی برای شما نمی کنند و همیشه نتیجه ی مثبتی ارائه نمی دهند ولی نمی‌توان تاثیر گذاری آن ها در دست‌ یابی به ایده ی جدید و پیشنهاداتی جالب توجه را نادیده گرفت.

در تولید و انتخاب نام دامنه عجله نکنید همیشه ایده‌ های مورد نظر خود را روی کاغذ بنویسید و با دوستان و همکاران خود مشورت کنید مشورت با ما می‌تواند نتیجه بهتری را برایتان رقم بزند

چطور یک دامنه ثبت کنیم؟

برای ثبت دامنه شما باید به سراغ یکی از وب‌ سایت‌ های ارائه‌دهنده خدمات هاستینگ بروید. تعداد آنها زیاد است البته به‌ عنوان پیشنهاد شما می‌توانید وارد سایت میهن وب هاست شوید و در باکس جستجو دامنه موردنظر خود را با توجه به توضیحاتی که دادیم جستجو کنید. بعد از اینکه از آزاد بودن دامنه خود اطمینان پیدا کردید می‌توانید درخواست ثبت را ارسال کرده و مراحل پرداخت را طی کنید. البته در نظر داشته باشید که باید مدت آن را نیز مشخص کنید. معمولا دامنه با پسوند .com یک ساله و با .irپنج ساله هستند که این را شما مشخص می کنید و در تاریخ های مقرر باید نسبت به تمدید آن اقدام کنید لازم نیست نام دامنه را با تمام پسوندهای موجود خریداری کنید و نگران هم نباشید شما می خواهید یک سایت فروش بیمه داشته باشید. پس پسوند .ir , .com  کافی است اگر دامنه با پسوند .ir خریداری کردید حتما در ایرنیک ثبت نام کنید و آموزش ثبت نام در ایرنیک را به دقت مطالعه کنید. سعی کنید حتی المقدور شخص خودتان نسبت به خرید دامنه اقدام نماید و تمام اختیارات آن در اختیار خودتان باشد تا درآینده به دردسر نخورید.

نتیجه‌ گیری

شاید تا قبل از مطالعه این مطلب نظر شما در مورد ثبت یک دامنه تفاوت داشت و حالا می‌توانید با دانش کافی دامنه خود را انتخاب و به ثبت برسانید. به‌ عنوان یک تجربه می‌توان گفت بهتر است از سایتی خرید کنید که اعتبار لازم و کافی را داشته باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید نام دامنه به نام خود شما ثبت‌ شده باشد. نکات مهم در خصوص ثبت دامنه بیان شد با خیال راحت دامنه مورد نظر خود تان را به نام خودتان ثبت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از محصولات سایت بیمه فروش استفاده کرده و یا از طریق بخش تماس با ما ، برای مشاوره در این زمینه با ما در ارتباط باشید.

موفق باشید

نویسنده : جهانشاه محرابیان

منبع : بیمه فروش

میانگین امتیاز ۳ / ۵. تعداد آرا: ۱

1 دیدگاه برای “چگونه یک دامنه سایت فروش آنلاین بیمه انتخاب کنیم ؟

  1. اشتراک‌ها: دیجیتال مارکتینگ در بیمه

دیدگاهتان را بنویسید